BOSKIE KURCZAKI PIECZONE BABCI

8 podudzi kurczaka zagrodowego

2 ząbki czosnku

sól i pieprz

1 łyżeczka słodkiej papryki

1 łyżeczka ostrej papryki

1 łyżka majeranku

 

1 szklanka czerwonej porzeczki

1 łyżeczka świeżego cząbru lub tymianku

szczypta ostrej papryki

sól i pieprz

1 łyżka miodu

1 łyżka oleju rzepakowego

Moja mama robi najsmaczniejszego kurczaka na świecie. Nazywamy go boskim kurczakiem Babci, za moim siostrzeńcem, który je tak zawsze określa. Pewnego razu, kiedy jeszcze był mały, po szkole jadł u babci te właśnie kurczaki. Moja siostra zapytała go: co jadłeś dzisiaj u babci? Odpowiedź była, że kurczaki. Jakie były? Mamo, były boskie, boskie! Gdy babcia pytała go: ’co byś chciał dzisiaj na obiad?’ odpowiedź była zawsze taka sama: ’boskie’.  Spróbujcie, zobaczycie sami, że kurczak jest istotnie boski. 

 

Podudzia kurczaka myjemy i lekko osuszamy. Przekładamy kurczaki do miski, doprawiamy kurczaka pieprzem i solą, rozgniecionym ząbkiem czosnku, papryką ostrą i słodką oraz majerankiem. Odstawiamy na noc do marynowania. Rozgrzewamy piekarnik do 180 st. C. Zamarynowane podudzia układamy w brytfannie, dokładamy ząbek czosnku i pieczemy przez 40-45 minut.  

Podczas gdy kurczak się piecze, zagotowujemy umyte i obrane porzeczki z ostrą papryką, ziołami, miodem i olejem. Doprawiamy do smaku pieprzem i solą.

 • my healthy aperture gallery

  przepisy kulinarne

  Mikser Kulinarny - przepisy kulinarne i wyszukiwarka przepisów

  mytastepol.com

  my foodgawker gallery

 • Bądź na bieżąco

  Polub funpage