CALZONE NA DWA SPOSOBY

Na 2 osoby

1 łyżeczka suchych drożdży

¾ szklanki ciepłej wody 

1½ szklanki mąki chlebowej

1 łyżeczka soli

Wersja 1.

1 kulka mozzarelli z mleka bawolego najlepszej jakości

1/2 szklanki startego parmezanu

sól i pieprz

¼ szklanki pesto, własnej roboty lub gotowe

Wersja 2

1 kulka mozzarelli z mleka bawolego najlepszej jakości

1/2 szklanki ricotty

sól i pieprz

oliwa z oliwek z dodatkiem trufli

opcjonalnie sól truflowa

do podania: sos pomidorowy

Dzisiaj proponuję calzone – czyli pizzę nadziewaną. I to na dwa sposoby. Jedna to pizza nadziana mozzarellą z pesto, a druga to pizza z dodatkiem trufli. Już dawno chciałam je zrobić. I nawiązuję do wyjazdu do Neapolu i wspaniałej neapolitańskicj pizzy, tyle, że w nowej wersji.

 

Łączymy mąkę, drożdże i wodę w misce. Odstawiamy na ok. 10 minut, aż pojawią się bąbelki. Dodajemy sól i mieszamy aby wszystko się połączyło. Przykrywamy ściereczką i odstawiamy w ciepłe miejsce na około 20–30 minut lub gdy ciasto podwoi swoją objętość. Możemy ciasto zrobić wcześniej i wstawić na noc do lodówki aby dojrzewało w chłodzie.

Rozgrzewamy piekarnik do 200 stopni (425°F). Rozwałkowujemy ciasto na pizzę w kształt kwadratu i umieszczamy ją na blasze wyłożonej papierem do pieczenia. Smarujemy środek ciasta pesto, na wierzchu  rozkładamy mozzarellę i starty ser, składamy cztery rogi do środka w kształt koperty. Doprawiamy pieprzem i solą, skrapiamy oliwą i posypujemy listkami bazylii. Pieczemy przez 25-30 minut lub gdy pizza się zazłoci.

Rozwałkowujemy ciasto na pizzę w kształt koła i umieszczamy ją na blasze wyłożonej papierem do pieczenia. Na połowie ciasta rozkładamy mozzarellę i ricottę, doprawiamy ją pieprzem i solą i polewamy obficie oliwą truflową. Składamy ciasto na pół i zawijamy brzegi. Doprawiamy z wierzchu pieprzem i solą, skrapiamy oliwą i robimy lekkie nacięcia w cieście. Pieczemy przez 25-30 minut lub gdy pizza się zazłoci.

 • my healthy aperture gallery

  przepisy kulinarne

  Mikser Kulinarny - przepisy kulinarne i wyszukiwarka przepisów

  mytastepol.com

  my foodgawker gallery

 • Bądź na bieżąco

  Polub funpage